Príbeh švajčiarskych hodiniek Balmain

Zrodilo sa meno Balmain

Pierre BALMAIN sa narodil v roku 1914 vo Francúzsku v savojskom meste St. Jean de Maurienne. Pierre BALMAIN získal veľké skúsenosti v rámci spolupráce s najslávnejšími dizajnérmi tej doby, s Molyneuxom a Lucienom Lelongom. Hneď po vojne na jeseň v roku 1945 si Pierre Balmain otvoril svoj vlastný módny návrhársky salón Haute Couture v ulici François 1er v Paríži. Zakrátko sa do tohto módneho salónu začali zákazníci len tak hrnúť. Okúzľoval ich nový imidž , ktorým tento módny tvorca prezentoval ženskú krásu. Žena a la Pierre BALMAIN je žena, ktorá odhadzuje všetko trápenie a nedostatky spojené s vojnovým obdobím a ľahko a nenútene prechádza ku kráse a bohatej hojnosti vyšívaných večerných šiat a dámskych kostýmov.

MÓDA, NÁBYTOK, PARFUMY… TO VŠETKO SO ZNAČKOU BALMAIN

V roku 1946 Pierre BALMAIN uviedol na trh parfum pod menom "Elysée 64/83", v ktorom číslo 64/83 znamenalo telefónne číslo módneho návrhárskeho salónu BALMAIN. V roku 1947 Pierre BALMAIN uvádza na trh nový parfum pod menom "Vent Vert" a v roku 1949 ďalší pod menom "Jolie Dame".

Parfum "Jolie Dame" zaznamenal u zákazníkov nevídaný úspech, a preto sa Pierre BALMAIN v roku 1952 rozhodol pomenovať po tomto parfume aj svoju módnu kolekciu. Táto kolekcia mala konfekčný charakter a preslávila sa pod názvom "Pierre Balmain Florilège".

Pierre BALMAIN vo svojej kolekcii vytvoril obraz aktívnej, neskrotnej, vždy elegantnej a perfektne upravenej a nezávislej ženy, ktorá sa stala ako “Jolie Madame” ženským módnym symbolom 50. rokov 20. storočia.

V 60. rokoch 20. storočia návrhárska značka Pierre BALMAIN zaznamenáva nový úspech. Módny tvorca navrhuje šatníky pre mnohé medzinárodné hviezdy filmového plátna ako boli napr. Brigitte Bardot, Marlene Dietrich a Katherine Hepburn. V tej dobe sa taktiež Pierre BALMAIN prvýkrát stretáva s Jej Výsosťou thajskou kráľovnou Sirikit a stáva sa jej osobným módnym návrhárom.

Značka BALMAIN priniesla módnemu svetu jedinečné pojatie elegancie a zákazníkov z radov filmových hviezd a kráľovských rodín. Jedinečnosť značky BALMAIN je uznávaná po celom svete. V 70. rokoch 20. storočia vznikla divízia konfekčného oblečenia. Táto divízia sa začala postupne veľmi dobre etablovať na trhu a v súčasnej dobe zaznamenáva značné predajné výsledky.

V roku 2005 prevzal v Paríži túto značku Christophe Decarnin ako jej umelecký riaditeľ.

Od tej doby sa oblečenie značky Balmain nosí v Cannes na prehliadkach filmového umenia. Filmové hviezdy sú veľkou inšpiráciou pre módne kreácie tejto značky. Značka Balmain často dominuje módnym trendom. So značkou Balmain je spojená vášeň pre filmové umenie. Je to značka, ktorú si vyberajú najväčšie hviezdy šoubiznisu.

HODINKY S DIZAJNOM ARABESKY BOLI LEN OTÁZKOU ČASU

V rokoch 1987-1995 mala na výrobu hodiniek značky Balmain výhradnú licenciu švajčiarska hodinárska skupina Swatch Group, ktorá prispela k rozvoju tejto značky svojím expertným hodinárskym know-how a supermodernou hodinárskou technológiou. V decembri 1995 skupina Swatch Group získala exkluzívne práva na výrobu, marketing a distribúciu hodiniek značky Balmain po celom svete.

Hodinky Balmain sa vyznačujú slávnym arabeskovým číselníkom, ktorý čerpá inšpiráciu z výnimočného dizajnu vznešenej výšivky, ktorá zdobí modely Haute Couture z návrhárskeho domu Pierre Balmain.

Je jasné, že dizajn hodiniek Balmain sa sústreďuje okolo slávneho motívu arabesky, symbolu elegancie, a tak naplňuje prestíž mena svojho tvorcu. Rovnako ako svet módy čerpá svoju inšpiráciu z nespočetných zdrojov, takisto aj hodinky značky Balmain majú svoju jedinečnú históriu a význam.

Slovo “arabeska” pochádza z arabského umenia. Ide o jednu z najdôležitejších foriem arabského umenia, ktoré sa používalo už dávno v minulosti pri výzdobe náboženských stavieb. Pre dekoráciu sa používali nádherné štylizované motívy preplietajúcich sa stromov a rastlín.

Už od 7. storočia v Číne poznali tajomstvo výroby porcelánu... z ktorého sa niektoré výnimočné kúsky dostali do Európy až v 14. storočí. Aj keď hlavným motívom pre zdobenie porcelánu bol konfuciánsky a budhistický symbolizmus, prevažujúcimi motívmi pre výzdobu boli stále stromy a kvety, tak ako si ich človek z divokej prírody "skrotil a udomácnil".

ELEGANCIA A VYCIBRENÝ VKUS

Spoločnosť Balmain sídli v Saint-Imier vo švajčiarskom pohorí Jura a v roku 1997 oslávila svoje 10. narodeniny svetovo preslávenou módnou Balmain kolekciou známou pod menom "Elysées".

Nech sú hodinky Balmain vyrobené z ušľachtilej ocele alebo z ocele potiahnutej žltým PVD či zdobené diamantmi, všetky tieto modely spĺňajú rovnaké štandardy na vysokú kvalitu a každý ich detail sa vyznačuje veľkou prepracovanosťou. Hodinky značky Balmain sú synonymom elegancie a vycibreného vkusu a spĺňajú požiadavky na kvalitu a estetickú krásu všetkých náročných zákazníkov, rovnako ako mužov, tak aj žien.

Značka Balmain bola jednou z prvých hodinárskych značiek, ktoré sa v 90. rokoch 20. storočia rozhodli zasadzovať diamanty do oceľového puzdra. Značke Balmain sa tento riskantný postup vyplatil, hoci sa vôbec nejedná o jednoduchú techniku.

HODINKY ZNAČKY BALMAIN & MISS SWITZERLAND

Niektoré milostné vzťahy stále žiaria a ich kúzlo nikdy nevyprchá. Rovnako je tomu v prípade idylického spojenia hodiniek značky Balmain a najkrajšej ženy Švajčiarska. K tomuto šťastnému spojeniu medzi Miss Švajčiarska a hodinárskej značky zo St-Imier došlo v roku 2005. Symbolom spojenia nie je snubný prsteň, ale stali sa ním náramkové hodinky.

Hodinky značky Balmain nechýbali ani na akcii Miss Belgicka 2011, ktorá sa konala 9. januára 2011 v Knokke Heist. Táto značka sa dokonca stala oficiálnym partnerom tejto súťaže. Pri tejto príležitosti značka Balmain vytvorila kolekciu krásnych ženských chronografov, ktorú ako sponzor celú venovala tejto akcii.